П’ять інопланетних артефактів, які виявилися камінням, свічками розпалу та ляльками

Здається, почалося щось на зразок інопланетного ренесансу. Інтерес громадськості до інопланетян різко зріс цього літа, коли колишні співробітники розвідки засвідчили Конгресу, що уряд США володіє матеріалами з космічного корабля «нелюдського походження».

Однак, незважаючи на всю свою таємничість і інтригу, цей момент є лише останнім сплеском за століття галасу про інопланетян і заяв про існування інопланетних артефактів. Жоден не витримав перевірки, і ще належить з’ясувати, чи приховує Пентагон справжню угоду. Але існує довгий список захоплюючих (і явно неавтентичних) об’єктів, які люди вважали інопланетними за походженням.

1. Артефакт Косо

Одного зимового ранку 1961 року троє власників магазину каменів у східній Каліфорнії вирушили на полювання за жеодами. Пізніше того ж дня, коли вони принесли свій товар назад у магазин і почали розрізати його, тріо виявило щось незрозуміле: у центрі однієї «жеоди», де вони очікували знайти безліч блискучих кристалів, вони побачили зріз круглої форми з білої кераміки, який оточував металевий стрижень.

Вони були спантеличені. Об’єкт здавався рукотворним, але один із першовідкривачів стверджував, що розмовляв з геологом, який сказав, що на формування породи навколо конкреції знадобилося 500 000 років. Однак, як зазначається в аналізі засновника Pacific Northwest Skeptics П’єра Стромберга (Pierre Stromberg) та геолога Університету штату Луїзіана Пола Генріха (Paul Heinrich), «дуже мало відомо про початкові фізичні дослідження».

Знайдений на околицях Оланчі, громади поблизу хребта Косо в Каліфорнії, «артефакт Косо» на перший погляд виглядає як жеода. Тим не менш, його ядро з білої порцеляни та металу породило чутки про його інопланетне походження. (Фото: Diane079F/Getty Images)
Знайдений на околицях Оланчі, громади поблизу хребта Косо в Каліфорнії, «артефакт Косо» на перший погляд виглядає як жеода. Тим не менш, його ядро з білої порцеляни та металу породило чутки про його інопланетне походження. (Фото: Diane079F/Getty Images)

Що це насправді

Після десятиліть спекуляцій Стромберг і Генріх закрили справу за допомогою напрочуд нішевої групи експертів – колекціонерів свічок запалювання Америки. Кілька його членів дійшли до висновку, що так званий артефакт Косо – це просто свічка запалювання Champion 1920-х років, яка потенційно використовувалася в гірничих роботах 20-го століття. Тим не менш, цей «артефакт» все ще регулярно з’являється в списках «недоречних артефактів» як можливий доказ існування інопланетян.

2. Сфери Клерксдорпа

Подібно до знахідки Косо, кілька кам’яних сфер, також відомих як об’єкти Оттосдала, були знайдені в геологічних відкладеннях віком 3 мільярди років в Оттосдалі, Південна Африка, недалеко від Клерксдорпа. Стаття 1979 року в National Enquirer описала їх як «настільки ідеально зроблені, що вони виглядають так, ніби були відлиті з форми», і з тих пір креаціоністи та теоретики палоеконтактів інтерпретували їх як штучний продукт розвиненої цивілізації.

Деякі з «об’єктів Оттосдала» Південної Африки прикрашені дивними борозенками, які виникли в результаті природних геологічних процесів. Такі ж борозенки прикрашають «Мармур Мокі» з пісковика Навахо на півдні Юти. (ФОТО: Sumikophoto/Shutterstock)

Що це насправді

Але називати сферами ці об’єкти неправильно. У дослідженні Поле Генріха йдеться про те, що опис об’єктів як «ідеально сферичних» трохи перебільшений. Насправді об’єкти бувають різних форм і розмірів і здебільшого асиметричні. Це просто звичайні карбонатні конкреції.

Деякі об’єкти мають серію борозенок по всьому колу. Генріх пояснює, що борозенки є лише результатом шарів осаду, в яких утворилися об’єкти: у дрібнозернистих шарах вони росли повільніше, залишаючи те, що здається витравленими кільцями. Той самий процес можна спостерігати в «Мармурі Мокі» на півдні Юти.

Ніщо з цього, звичайно, не перешкоджає конспірологам стверджувати, що об’єкти можуть бути якимось чином пов’язані з Япетом, супутником Сатурна, який має подібний гребінь навколо свого екватора. Або що вони «настільки тонко збалансовані, що навіть із сучасними технологіями їх потрібно було б робити в невагомості».

3. Скарби Кімбая

«Скарби Кімбая» – це набір золотих предметів, створених культурою Кімбайя, яка досягла свого піку на території сучасної Колумбії між 500 роком до н. е. і 600 р. н. е. Але зі 135 артефактів у колекції, які включають усе, починаючи від контейнерів і підвісок і закінчуючи фігурками людей і тварин, декілька було виділено як доказ існування стародавніх літальних апаратів (і, відповідно, інопланетян).

Продюсери псевдонаукового серіалу «Стародавні прибульці» (Ancient Aliens) називають їх реактивними літаками Толіма. Вони нагадують форму птахів, комах або риб, але (за словами авторів серіалу) це не тварини: у багатьох фігурок є те, що схоже на крила, а також вертикальні хвости. Що має обидва елементи? Сучасні винищувачі. Отже, доколумбові люди, мабуть, могли літати за тисячоліття до Орвілла та Вілбура Райта за допомогою технологій інопланетян.

У 1994 році двоє німців навіть побудували (суттєво змінені) моделі літаків на основі артефактів, щоб довести, що, мабуть масштабовані та моторизовані, вони могли літати. У «Стародавніх прибульцях» продюсери стверджують, що чоловіки «не додали і не прибрали ні міліметра, вони просто збільшили розмір». Але знову ж таки, швидке порівняння показує, що моделі набагато більш аеродинамічні, ніж оригінали.

Цей напівсферичний шолом, прикрашений жіночою фігурою, був одним із артефактів знаменитого «скарбу Кімбая». Також до колекції було включено кілька невеликих фігурок, чий стилізований вигляд іноді нагадує стародавні літаки. (ФОТО: WH_Pics/Shutterstock)
Цей напівсферичний шолом, прикрашений жіночою фігурою, був одним із артефактів знаменитого «скарбу Кімбая». Також до колекції було включено кілька невеликих фігурок, чий стилізований вигляд іноді нагадує стародавні літаки. (ФОТО: WH_Pics/Shutterstock)

Що це насправді

Кріс Вайт (Chris White), який зняв фільм «Стародавні прибульці розвінчані» (Ancient Aliens Debunked), зазначає, що більшість артефактів Кімбая – це просто стилізовані фігурки тварин. «Через це, – пише він, — і через той факт, що кілька предметів, про які йдеться, також мають зуби й очі, здається більш імовірним, що вони зображували тварин». Потрібно небагато зусиль, щоб побачити в них символи риби, як-от сома-присоски, з яким були знайомі місцеві жителі Кімбая.

4. Кришталеві черепи

Збірка кварцових кристалів, вирізьблених у вигляді людських черепів і нібито датованих доколумбовою Мезоамерикою, є ще одним фаворитом команди «Стародавніх прибульців». Вони почали з’являтися то тут, то там наприкінці 1800-х років, і куратори музеїв, охочі до екзотичних цікавинок, з’їли їх. Але жоден з цих черепів не був знайдений під час офіційних археологічних розкопок і жоден не мав підтвердженої передісторії.

Мабуть, найвідомішим є «Череп приреченості» (Skull of Doom), про який Анна Мітчелл-Хеджес (Anna Mitchell-Hedges), прийомна дочка британського авантюриста Фредеріка Артура Мітчел-Хеджеса (Frederick Arthur Mitchell-Hedges), стверджувала, що знайшла його під час дослідження зруйнованого храму в Белізі разом зі своїм батьком у 1924 році. Якби це було правдою, то він занадто точно виготовлений для тієї епохи – отже, цивілізаціям ацтеків і майя допомагав хтось набагато розвинутий.

Витончена майстерність виготовлення кришталевих черепів, нібито взятих із доколумбових цивілізацій ацтеків або майя, іноді тлумачиться як ознака втручання інопланетян у справи давніх часів. (ФОТО: Mistervlad/Shutterstock)
Витончена майстерність виготовлення кришталевих черепів, нібито взятих із доколумбових цивілізацій ацтеків або майя, іноді тлумачиться як ознака втручання інопланетян у справи давніх часів. (ФОТО: Mistervlad/Shutterstock)

Що це насправді

Проте, коли антрополог Смітсонівського інституту Джейн Макларен Уолш (Jane MacLaren Walsh) дослідила його в 2007 році, вона дійшла висновку, що технологія, використана для створення черепа, однозначно була з ХХ століття (тобто застосовувалися високошвидкісні ротаційні інструменти з алмазним покриттям).

У своїй книзі «Людина, яка винайшла ацтекські кришталеві черепи» (The Man Who Invented Aztec Crystal Skulls) Уолш відстежує багато підробок, які ведуть до одного француза на ім’я Ежен Бобан (Eugène Boban), який, як визнаний фахівець з мексиканської археології, зміг видати їх за справжні артефакти. Тим не менш, незрозуміло, звідки вони зрештою взялися. Можливо, їх дійсно створили інопланетяни за допомогою людських ювелірних інструментів.

5. Прибульці в Конгресі

Щоб ви не подумали, що фонтан фальшивих артефактів висох, ось сучасний приклад і один із найсміливіших.

На короткий момент у вересні 2023 року Конгрес Мексики став виставковим залом для видовища, подібне до якого нечасто з’являється в урядових засіданнях: муміфіковані останки «інопланетян» і серйозні свідчення самопроголошеного уфолога, який їх привіз.

Хайме Мауссан (Jaime Maussan), мексиканський журналіст, представив два крихітних, зморщених тіла, які, за його словами, були знайдені у віддаленій частині Перу в 2017 році та датовані приблизно 1000 років тому. З довгастими головами, руками з трьома пальцями та моторошною гуманоїдною формою вони нагадували класичних сірих інопланетян, або «сірих», поширених у твердженнях про позаземні зустрічі.

Коли у залах законодавчих зборів демонструють об’єкти начебто інопланетного походження, то це дивно, але у той же час – це свідчення нашої постійної одержимості інопланетянами.

Тіла двох імовірних інопланетян були представлені Конгресу Мексики у вересні 2023 року. Завдяки своїм тонким тілам і головам у вигляді цибульки ці екземпляри являють собою квінтесенцію інопланетян. (ФОТО: Octavio Hoyos/Shutterstock)
Тіла двох імовірних інопланетян були представлені Конгресу Мексики у вересні 2023 року. Завдяки своїм тонким тілам і головам у вигляді цибульки ці екземпляри являють собою квінтесенцію інопланетян. (ФОТО: Octavio Hoyos/Shutterstock)

Що це було

Як і у випадку з кожною з попередніх містифікацій, наукове співтовариство висміяло це провадження. Зрештою, коли Мауссан заявляв про подібні заяви в минулому, виявилося, що тіла були нещодавно виготовленими ляльками, які були покриті сумішшю паперу та синтетичного клею, щоб бути схожими на шкіру.

Якщо ми хочемо побачити справжній інопланетний артефакт, нам доведеться чекати офіційного контакту з інопланетянами.


Джерело: discovermagazine.com
Переклад: Kurai спеціально для телеграм-каналу “Наукпоп українською

Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.